Strona główna » Poradnik » Jak zadbać o bezpieczeństwo sprzętu AGD i RTV podczas przeprowadzki
AGD i RTV

Jak zadbać o bezpieczeństwo sprzętu AGD i RTV podczas przeprowadzki

Niestety uszkodzenia transportowe sprzętu AGD i RTV są bardzo częste podczas przeprowadzki. A wszystko przez brak należytego zabezpieczenia. Kupując nowe sprzęty docierają one do nas na paletach w styropianowych obudowach z licznymi zabezpieczeniami foliowymi i tekturowymi. Rzadko kiedy chce się nam tak przykładać do pakowania lodówki, pralki czy telewizora na czas transportu podczas przeprowadzki. Czy tego chcemy, czy też nie sprzęty trzeba jakoś przetransportować. Meblowozy posiadają zazwyczaj specjalne pasy stabilizujące duże gabaryty mebli i sprzętów AGD, dzięki czemu podczas transportu nie przewrócą się one w samochodzie.

Bezpieczeństwo sprzętu AGD i RTV ponad wszystko

Sprzęt AGD i RTV do tanich nie należy, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi. Transport bez zabezpieczenia to ogromne ryzyko uszkodzenia. Bowiem wstrząsy na drodze, zakręty a nawet sam załadunek i rozładunek bez należytej staranności może powodować problem. Oczywiście jeśli nam nie zależy na kuchence, czy pralce nie musimy się zamartwiać. Jednak mając stosunkowo nowy sprzęt np. piekarnik, lodówkę, czy suszarkę warto zadbać o to, by dotarła w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie.

Należyte zabezpieczenie

Sprzęty gospodarstwa domowego na czas przeprowadzki warto zabezpieczyć folią czy pianką. Zwłaszcza ich brzegi, rogi, by podczas przenoszenia w razie uderzenia nie powstało wgniecenie, rysa czy obdarcie. Gdy zależy nam na szybkiej przeprowadzce niemal zawsze dojdzie do jakiegoś uszkodzenia. Gdy element posiada zabezpieczenie z pewnością uszkodzenie jest mniejsze, czasem nawet niezauważalne. Im większy sprzęt, tym trudniej jest wymanewrować z nim przenosząc go przez drzwi, po schodach, ładując na samochód itp. Dlatego też czas poświęcony na opakowanie nie jest czasem straconym. Dzięki tekturze i folii bąbelkowej można uratować się przed sporymi stratami i szkodami.

Zwykle przeprowadzkę realizują osoby trzecie, które nie traktują naszych sprzętów tak jak swoich z dostateczną uwagą. Ponadto trzeba dodać i kwestię zmęczenia i ilości elementów do przewiezienia. Mając to na względzie łatwo jest przewidzieć, że monitor może się wysmyknąć z dłoni. Albo lodówką można zahaczyć o balustradę czy schody. Osoby zawodowo pracujące przy przeprowadzkach mają bogate doświadczenie w tym zakresie. Dzięki czemu mogą sobie prace przyspieszyć, usprawnić, co jednak nie eliminuje ryzyka uszkodzeń. O ile firmy organizujące przeprowadzki posiadają ubezpieczenie OC, które pokryje koszty uszkodzeń jakie powstały nieumyślnie, to dla nas jako właścicieli niektóre sprzęty mogą być bezcenne. Mieć wartość sentymentalną, co za tym idzie żadne odszkodowanie nie zniweluje straty.

Polecamy: Szybkie i bezpieczne przeprowadzki Pszczyna

Pakowanie sprzętu AGD i RTV

Trudno jest opakować pralkę, czy lodówkę w styropian, czy karton na czas przeprowadzki. Mimo to warto postarać się o to, by sprzęt AGD i RTV był jak najlepiej zabezpieczony. By nie wisiały wokół sprzętu luzem kable, węże, by drzwiczki zostały zaklejone, rogi posiadały zabezpieczenia amortyzujące itp. Korzystając z porad doświadczonych osób można wcześniej zaopatrzyć się w stosowne materiały pakowe. Najwięcej potrzeba nam będzie tektury falistej, taśmy pakowej oraz folii bąbelkowej i kartonów. W przypadku większych sprzętów mogą przydać się palety lub pasy transportowe. Przykładowo w pralce warto jest unieruchomić bęben. W przypadku lodówki wyciągnąć półki i zadbać by lodówka podróżowała w pozycji pionowej, a zamrażalnik był rozmrożony. Jeśli chodzi o sprzęt RTV kluczowe jest zabezpieczenie głośników, ekranów LCD i wszelkich delikatnych elementów. Które mogłyby się zapodziać, pęknąć czy uszkodzić. Wspólnym mianownikiem jest zwinięcie i zaklejenie przewodów zasilających.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry