Strona główna » Poradnik » Jak spakować garnitury i suknie podczas przeprowadzki
garnitury i suknie

Jak spakować garnitury i suknie podczas przeprowadzki

Odzież wizytowa jak garnitury i suknie nie jest wdzięcznym przedmiotem do pakowania na czas przeprowadzki. Niestety nie każdy rodzaj odzieży łatwo jest spakować do worka czy kartonu, niektóra odzież wymaga przestrzeni, pokrowca, wieszaka lub odpowiedniego złożenia. Do mniej wdzięcznych elementów stroju należą suknie wieczorowe, balowe i garnitury, smokingi lub mundury.

Garnitury i suknie pakowanie kreacji wizytowych

Podobnie jak odzież codzienna, obuwie, książki i meble, również garnitury i suknie wymagają spakowania i zabezpieczenia na czas przeprowadzki. Im bardziej starannie i profesjonalnie spakujemy odzież, tym ryzyko uszkodzenia jest mniejsze. Co do zasady garnitur to nie to samo co t-shirt, wymaga stosownego potraktowania w pakowaniu. Wymiąć i zniszczyć marynarkę nie jest trudno, gorzej przywrócić jej należyty wygląd po ściśnięciu w worku. Podobnie bywa z sukniami balowymi, koktajlowymi i wizytowymi. Najlepiej jest je transportować na wieszaku w luźnym pokrowcu. Niestety nie zawsze jest to możliwe, łatwe do wykonania. Możemy do tego celu użyć skrzyń lub pudeł transportowych odpowiednich rozmiarów. Skrzynie i specjalne wieszaki do transportu kostiumów, mundurów posiadają na wyposażeniu firmy przeprowadzkowe obsługujące teatry, zespoły wokalno taneczne lub ekipy filmowe. Ich wynajem jest jednak kosztowny w przypadku transportu pojedynczych egzemplarzy. Można je z powodzeniem zastąpić alternatywnymi opakowaniami.

Polecamy: Jak zadbać o bezpieczeństwo sprzętu AGD i RTV podczas przeprowadzki

Przede wszystkim należy zabezpieczyć tego typu odzież przed zabrudzeniami i wilgocią. Ewentualnym zmoczeniem na deszczu, czy też ekspozycją na wilgotne powietrze. Zabezpieczenie odzieży workami lub folią ochroni odzież przed zaplamieniem i zabrudzeniem. O ile do pakowania polecić można walizki to z pewnością odradzić należy worki próżniowe. Mając do spakowania większą ilość garniturów dobrze jest je ułożyć jeden na drugim w opakowaniu zbiorczym. Niestety z sukniami jest o wiele większy kłopot. Gdyż są one różne, mają różną długość, objętość itp. Dobrze jest odpiąć wszelkie ozdoby, zapiąć zamki i guziki, kieszenie i delikatnie złożyć rękawy oraz podwinąć doły. Niestety w przypadku sukni należy podejść do pakowania bardzo indywidualnie i dopasować rodzaj ochrony do danego egzemplarza. Na szczęście przeciętny kowalski nie posiada dużych ilości tego typu odzieży w swej garderobie.

Indywidualne podejście do odzieży wizytowej

Istotny podczas transportu garnituru czy sukni jest czas. Jeśli garnitur zostanie złożony w kostkę na kilka godzin, zapewne nie stanie mu się krzywda. Bez kłopotu sam się „wywiesi” na wieszaku bez potrzeby prasowania, podobnie sukienki i suknie. Ale jeśli przeprowadzka i pakowanie odzieży są rozciągnięte w czasie np. kilku dni lub tygodni złożenie takiej odzieży w ciasne pudełko powoduje ryzyko. Co do zasady powinniśmy zadbać o to by jak najszybciej wypakować wizytową odzież, której nie służy składanie w klasyczka kostkę. Zawsze rozwiązaniem jest oddanie odzieży po przeprowadzce do odświeżenia w pralni chemicznej z profesjonalnym prasowaniem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry